İHA ile Spektral Görüntüleme

ü Multispektral Görüntü Alımı
 
Multispektral görüntüleme ile görünür bölge ve yakın kızılötesi spektral bölgelerin detaylı görüntülemesi sağlanmaktadır. İHA (İnsansız Hava Aracı) üzerine takılan multispektral kamera ile elde edilen multispektral görüntülerin işlenmesi sonucu, tarım arazilerinde verimlilik, hastalıklı alanların tespit edilmesi, kimyasal inceleme, savunma,  gibi birçok farklı alanda ihtiyaca yönelik analizler yaparak ihtiyacınız olan veriye ulaşmanıza teknik destek sağlayabiliriz.
 
İHA ile Multispektal Görüntü Alımı hizmeti hakkında bilgi almak için bize ulaşın.
 
 
ü Hiperspektral Görüntü Alımı

 

Hiperspektral görüntüleme yeryüzü objelerinden yansıyan enerjinin dar ve bitişik çok sayıda dalga boyu bandında ölçümüdür. Diğer spektral görüntülemelerden farklı olarak çok daha fazla banta sahip olup, kızıl ötesi ve görünür bölgelerden birçok dar dalga boyuna ait verileri kullanır. Dalga boyunu göre ayrışım yaparak sonuç görüntü oluşur. Hiperspektal görüntüler orman bitki örtüsünün haritalandırılmasında, Şehircilik, Madencilik, Tarımsal ürün türlerinin belirlenmesi gibi birçok alanda kullanılır. Nersis Mühendislik olarak , birçok farklı alandaki bu ihtiyaçlara yönelik uzman ve tecrübeli kadrosuyla İHA (İnsansız Hava Aracı) ile Hiperspektral Görüntü alımı ve analizi yaparak, ihtiyacınız olan veriye ulaşmanıza teknik destek sağlayabiliriz.

 

İHA ile Hiperspektral Görüntü Alımı hizmeti hakkında bilgi almak için bize ulaşın.

 

 

ü Termal Görüntüleme
 
Termal görüntüleme, gözle görülemeyen kızılötesi enerjiyi yani ısıyı temel alarak nesnelerin sıcaklık durumunu temas etmeden görüntü üzerinde görmemizi sağlayan görüntüleme sistemidir. Kullanılan termal kameralar ile gözle görülmeyecek sorunlar çok hızlı tespit edilebilir. Nersis Mühendislik olarak İHA’ ya yerleştirilen termal kamera ile elektrik, güvenlik, mühendislik gibi birçok sektörde nesnelerin ısıya bağlı olarak analizlerini yapmaktayız.
 
 
İHA ile Termal Görüntüleme hizmeti hakkında bilgi almak için bize ulaşın.