Bugün sizler için uzun süreli araştırmalarımız, mühendislik tecrübelerimizden yola çıkarak  Hiperspektral Görüntülemede kullanılan Hiperspektral kameralar  hakkında kendinize değer katacak altın değerinde bilgileri, mühendislik uygulama yöntemlerini aktaracağız. Bu yazıda bulunan konuların hepsi, bizim tarafımızdan mühendislik uygulaması almış firmalar tarafından tescillenmiş bilgilerdir.

Bu yazıda bulabileceğiniz konular şunlardır:

Hiperspektral Görüntüleme

Hiperspektral Görüntüleme kullanım alanları

Dilerseniz sizler için uzun süreli araştırmalarımız, mühendislik tecrübemizden yola çıkarak Multispektral Kameralar hakkında kendinize değer katacak altın değerinde bilgileri, mühendislik uygulama yöntemlerini aktardığımız yazımıza geçerek, Hiperspektral Görüntüleme ile ilgili birçok konuyu, uygulanılması ve bilinmesi gereken bilgileri aktarmaya başlayalım.

Hiperspektral Görüntüleme

Spektral görüntülemeler günümüzde birçok alanda analiz yapmak için kullanılmaktadır. İnsansız Hava Aracına takılan Hiperspektral Kameralar ile çekilen görüntülerin analiz edilmesi ile sonuç ürün oluşturulur. Hiperspektral ölçümleri multispektral ölçümlerden ayıran özellik, Hiperspektral görüntüleme yeryüzü objelerinden yansıyan enerjinin dar ve bitişik çok sayıda dalga boyu bandında ölçümüdür. Diğer spektral görüntülemelerden farklı olarak çok daha fazla banta sahip olup, kızıl ötesi ve görünür bölgelerden birçok dar dalga boyuna ait verileri kullanır. Dalga boyunu göre ayrışım yaparak sonuç görüntü oluşur.

Hiperspektral Görüntüleme kullanım alanları

İnsansız hava aracıyla yapılan ölçümlerin gelişmesi ile birlikte birçok sektörde  insansız hava aracının kullanımı artmıştır. Birçok alanda analiz ihtiyacına göre hiperspektral görüntü alımı yapılır. Hiperspektal görüntüler:

     ·        Orman bitki örtüsünün haritalandırılmasında

     ·        Şehircilik

     ·        Madencilik

     ·        Tarımsal ürün türlerinin belirlenmesi

gibi birçok alanda kullanılır.